Menu strony

Jak dobrze dopasować oświetlenie do pomieszczeń

Przywykliśmy do lamp sufitowych i właśnie te instalujemy najbardziej masowo. Małych rozmiarów pokój główny oświetlony w tego typu sposób straci unikatową głębię i okaże się, że jest nieprzyjemnie oświetlony. Jak skutecznie zaaranżować ustawienie światła?
lampy
Oświetlenie pokoju głównego ma za zadanie pozwolić na zrelaksowanie się gościom, którzy się w nim znajdują. Powszechne podłużne lampy na środku powały idealnie pasują do wnętrz dużych kamienic. Szczelne klosze dają wrażenie skromniejszej powierzchni, a na to nie mogą pozwolić sobie lokatorzy ciasnych blokowych lokali.

Światło na sufit Lampy w pomieszczeniu dziennym warto zwrócić na sufit. Najlepszym pomysłem są więc żyrandole z kloszem skierowanym na sufit. Takie oświetlanie dodaje wysokości niewielkim salonom. Ten efekt potęguje też jasny kolor ściana. Jeśli pomieszczenie posiada nieregularny kształt, należy oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy w salonie zmienią proporcje. Wąskie pomieszczenia można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Zobacz również

Ładne oświetlenie spowoduje, iż wnętrza mieszkania są piękniejsze!

lampka na biurko
Ciężko funkcjonować bez światła, to pewne. Jednak nie można powiedzieć, iż oświetlenie charakteryzuje się tylko owym zastosowaniem. Naturalnie najważniejsze jest to by zwrócić uwagę jak niesamowicie ważny jest również wygląd wszystkich naszych pomieszczeń! Prawda jest taka, że gustowne oświetlenie niejako powoduje, iż nawet dosyć standardowe mieszkanie najzwyczajniej w świecie odmieni swój wygląd. Będzie sporo ładniejsze. Można śmiało powiedzieć, że trudno spowodować bez gustownego oświetlenia to, iż będziemy całkowicie zadowoleni ze swojego mieszkania!


Jak utrzymać porządek Oświetlenie niewielkiego wnętrza wymaga porządku – bałagan nie jest dobry. Najlepiej zatem zaplanować pewną strategię i zainstalować takie same ramki lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy bywają najwygodniejszym pomysłem, tym bardziej, że cena nie zaniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Lampy ozdobne Stojące lampy przy tapczanach to zaiste najbardziej istotny mebel w pokoju głównym. Dzięki nim możemy spokojnie przeczytać książkę, racząc się gorącą herbatą. Trzeba wybierać takie, które umożliwiają regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu można cieszyć się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa oczywiście koniecznie powinna współgrać z wnętrzem i korespondować z jego stylem, ale należy także nie zapominać, że ona sama jest niezwykle istotną dekoracją.

Kinkietybudzą mieszane odczucia, głównie dlatego, że w świadomości ludzi wiążą się z kiczowatymi, jasnymi lampami z bogactwem ozdób. Współczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet przeciwnicy kinkietów będą w stanie znaleźć coś właśnie dla siebie, na tej stronie
1 2