Menu strony

Które lampy znaleźć do salonu dziennego w naszym domu?

Przyzwyczailiśmy się do górnych lamp i właśnie takie kupujemy najbardziej masowo. Niewielki pokój główny oświetlony w ten sposób zatraci swoją przestrzeń i okaże się, że jest ciemny. Jak skomponować ustawienie światła?


lampy
Oświetlenie pokoju dziennego ma umożliwić na relaks wszystkim, którzy w nim przebywają. Powszechne długie lampki w samym środku powały idealnie komponują się z wnętrzami wysokich kamienic. Zamknięte klosze dają wrażenie mniejszej powierzchni, a na tego typu sytuacje nie mogą pozwolić sobie mieszkańcy małych blokowych mieszkań.

Światło na sufit

Lampy w pokoju głównym należy skierować do góry. Najsensowniejszym rozwiązaniem są więc żyrandole z otwartym do góry kloszem (przeczytaj). Tego typu zarządzanie oświetleniem powiększa mały salon. Efekt ten potęguje też jasny kolor ściana. W przypadku gdy pokój posiada nieregularny kształt, można oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy w salonie zmienią proporcje. Wąskie pomieszczenia można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Jak utrzymać porządek

Dysponowanie światłem w małym pomieszczeniu wymaga porządku – chaos nie jest dobry. Dobrze więc opracować pewną strategię i zdecydować się na takie same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy okazują się najwygodniejszym pomysłem, tym bardziej, że cena nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Lampy ozdobne

Stojące lampy przy tapczanach to zaiste najistotniejszy mebel w pokoju dziennym. Ze względu na nie jesteśmy w stanie wygodnie przeczytać czasopismo, ciesząc się gorącą herbatą. Wart wybierać takie, które umożliwiają regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki czemu jesteśmy w stanie cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa rzecz jasna bezwarunkowo powinna pasować do wnętrza i nawiązywać do jego wystroju, ale należy również pamiętać, że sama okazuje się bardzo ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują różne przemyślenia, głównie dlatego, że kojarzą się z mało estetycznymi, mlecznymi lampami z przesadną ilością ozdób. Nowoczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet przeciwnicy kinkietów znajdą coś właśnie dla siebie (http://www.pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

1 2