Menu strony

Jakie lampy kupić do salonu dziennego w swoim domu?

Przywykliśmy do lamp górnych i chyba te wybieramy najczęściej. Niewielki salon oświetlony w ten sposób zgubi unikatową przestrzeń i okaże się, że jest niedostatecznie oświetlony. W jaki sposób zaaranżować ustawienie światła?


lampy
Oświetlenie salonu ma umożliwić na zrelaksowanie się gościom, którzy się w nim znajdują. Typowe wydłużone lampy w samym środku sufitu idealnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Szczelne klosze sprawiają wrażenie mniejszej powierzchni, a na takie coś nie mogą zdecydować się właściciele ciasnych blokowych mieszkań.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy przeznaczone do pokoju głównym trzeba zwrócić na sufit. Najlepszym wyborem okazują się więc żyrandole z otwartym do góry kloszem (więcej). Takie oświetlanie potrafi powiększyć niski salon. Ten efekt potęguje również biały kolor sufitu i jasny ścian. W przypadku gdy pomieszczenie posiada trudny do zdefiniowania kształt, trzeba oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy w salonie zmienią proporcje. Wąskie wnętrza w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Jak utrzymać porządek

Aranżacja światła w niewielkim pokoju potrzebuje porządku – bałagan nie jest najlepszy. Dobrze więc określić swoistą strategię i zdecydować się na te same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy są optymalnym pomysłem, przede wszystkim dlatego, że koszt nie zaniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Lampy ozdobne

Stojące lampy przy tapczanach to zaiste najbardziej istotny detal w salonie. To właśnie dzięki nim możemy wygodnie przeglądnąć gazetę, racząc się wieczorną herbatą. Wart wybrać te, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki czemu będziesz w stanie delektować się lekturą w każdej pozycji. Lampa naturalnie zawsze powinna pasować do wnętrza i nawiązywać do jego wystroju, ale należy też nie zapominać, że ona sama bywa niezwykle istotną dekoracją.

Kinkietybudzą mieszane przemyślenia, generalnie dlatego, że kojarzą się z mało estetycznymi, białymi lampami z bogactwem wzorków. Najnowsze oświetlenie okazuje się inne i nawet niezainteresowani odnajdą coś dla siebie (http://www.pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

1 2