Menu strony

Oświetlenie w salonie

Jesteśmy przyzwyczajeni do lamp sufitowych i właśnie te wybieramy najbardziej masowo. Mały salon oświetlony w tego typu sposób zatraci własną przestrzeń i zostanie nieprzyjemnie oświetlony. Jak skomponować światło?


lampy
Oświetlenie salonu ma umożliwić odpocząć wszystkim, którzy się w nim znajdują. Typowe wydłużone lampy na środku sufitu idealnie współgrają z wnętrzami starych kamienic. Nieotwarte klosze dają wrażenie zmniejszonej przestrzeni, a na to nie mogą pozwolić sobie właściciele niewielkich blokowych lokali.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu
Lampy pokojowe głównym należy obrócić ku górze. Najsensowniejszym rozwiązaniem okazują się więc żyrandole z otwartym do góry kloszem. Tego typu oświetlanie potrafi powiększyć niski salon. Wrażenie takie wspiera też ścian i biały sufitu. Jeśli pokój ma kształt nieregularny, można skierować światło na krótsze ściany: przymocowane do ścian lampy lub otwarte kinkiety w salonie zmienią proporcje. Wąskie wnętrza w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Porządek
Dysponowanie światłem w małym pomieszczeniu wymaga porządku – bałagan nie jest dobry. Najlepiej zatem opracować swoistą strategię i wybrać dokładnie te same oprawy lamp ściennych i górnych. Tanie lampy okazują się najlepszym planem, tym bardziej, że cena nie zaniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Lampy ozdobne
Stojące lampy przy kanapach to chyba najistotniejszy mebel w pokoju dziennym. To właśnie dzięki nim można spokojnie przeglądnąć czasopismo, delektując się wieczorną herbatą. Należy wybrać takie, które pozwalają na regulację kąta padania światła oraz wysokości, dzięki temu jesteśmy w stanie delektować się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa oczywiście bezwarunkowo musi współgrać z wnętrzem i nawiązywać do jego wystroju, ale dobrze również pamiętać, że właśnie ona sama okazuje się bardzo ważną dekoracją.

Kinkietyprzywołują różne przemyślenia, generalnie dlatego, że w świadomości ludzi wiążą się z tandetnymi, jasnymi lampami z nadmiarem ozdób. Najnowsze oświetlenie wydaje się inne i nawet zwolennicy innych rozwiązań odnajdą coś właśnie dla siebie, idź na mój blog

1 2