Menu strony

Jakie żyrandole kupić do salonu w swoim mieszkaniu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do górnych lamp i zdecydowanie te kupujemy najczęściej. Niewielki pokój dzienny oświetlony w taki sposób straci swoją głębię i okaże się, że jest niedostatecznie oświetlony. Jak zaaranżować ustawienie światła?
lampy
Oświetlenie pokoju dziennego ma pozwolić na relaks gościom, którzy spędzają w nim czas. Popularne długie lampki w samym środku powały świetnie komponują się z wnętrzami starych kamienic. Zamknięte klosze sprawiają wrażenie mniejszej powierzchni, a na tego typu sytuacje nie mogą zdecydować się lokatorzy małych blokowych lokali.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy w pokoju głównym należy obrócić do góry. Optymalnym rozwiązaniem są zatem żyrandole z kloszem skierowanym na sufit (czytaj więcej). Tego typu oświetlanie potrafi powiększyć niski salon. Efekt ten wspiera także ścian i biały sufitu. W przypadku gdy pomieszczenie ma kształt nieregularny, należy oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy zmieniają proporcje w salonie. Ciasne wnętrza można poszerzyć właśnie w ten sposób.

Utrzymanie porządku

Zobacz również

Piękne oświetlenie Artemide

lampa
Właściwe oświetlenie to fundament wszelkiego wnętrza. Oddziałuje na jego charakter, królującą w środku aurę, może być także najważniejszym elementem ozdobnym. Konsumenci doceniających współczesny design na najwyższym światowym poziomie, posiadają wielkie pole do popisu.


Aranżacja światła w niewielkim pokoju wymaga porządku – bałagan nie jest dobry. Dobrze więc zaplanować pewnego rodzaju strategię i zdecydować się na takie same oprawy lamp sufitowych i ściennych. Tanie lampy bywają najwygodniejszym rozwiązaniem, przede wszystkim dlatego, że cena nie zaniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Lampy ozdobne

Lampy stojące przy kanapach to zaiste najważniejszy element w pokoju głównym. Ze względu na nie można komfortowo przejrzeć książkę, ciesząc się popołudniową herbatą. Wart wybrać te, które czynią możliwym regulację kąta padania światła oraz wysokości, dzięki czemu można cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa naturalnie zawsze powinna współgrać z wnętrzem i korespondować z jego stylem, ale dobrze również pamiętać, że właśnie ona sama jest niezwykle istotną dekoracją.

Kinkietyprzywołują przeróżne uczucia, głównie dlatego, że kojarzą się z tandetnymi, jasnymi lampami z nadmiarem wzorków. Nowoczesne oświetlenie jest już zgoła inne i nawet niezainteresowani znajdą coś dla siebie (http://www.pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)
1 2